Gdańsk – miasto narodzin „Solidarności”

„Spojrzeć w oczy drugiego człowieka i zobaczyć w nich nadzieję oraz niepokoje brata czy siostry – to odkryć sens solidarności” – słowa Jana Pawła II były mottem przewodnim szkolenia członków NSZZ „Solidarność” Oświaty i Wychowania, które odbyło się w dniach 13 – 16 października 2022r. w Gdańsku.
Uczestnicy odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, w którym zwiedzili wystawę stałą poświęconą historii solidarności oraz zmianom, jakie dokonały się pod jej wpływem w Europie. Mieli możliwość obcowania z archiwalnymi przedmiotami, dokumentami, rękopisami, zdjęciami i projekcjami wideo oraz interaktywnymi instalacjami. Wśród eksponatów znalazła się oryginalne tablice z wypisanymi 21 postulatami, które zostały wpisane na listę „Pamięć Świata”.
Powstanie Solidarności było jednym z najważniejszych wydarzeń końca XX wieku. Ten największy związek zawodowy na świecie nadal krzewi najważniejsze wartości – wolność i solidarność. Nauczyciele zrzeszeni w naszym związku nie zapominają o tym, jak ważne są to idee dla młodego pokolenia.
Uczestnicy szkolenia znaleźli też czas na to, by zwiedzić zabytkową część Gdańska i Westerplatte.
fotorelacja na naszym fb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *